6 практичних порад, спрямованих на подолання стресу на робочому місці

Обкладинка книжки

Кілька думок учасників наших тренінгів:

 

«Такі речі, як тривалий робочий час, надмірне робоче навантаження та погані відносини з колегами, а також конфлікти з клієнтами можуть призвести до неконтрольованого стресу. Тривалий, некерований стрес може привести до проблем психічного здоров'я, таких як депресія або занепокоєння».

 

«Некерований стрес впливає на всіх нас по-різному, але є ознаки, на які потрібно звернути увагу: відчуття роздратування, поганий сон, тривога або зниження концентрації. Часте відчуття засмученості, негативний  емоційний стан. Також можна помітити деякі фізичні ознаки, такі як головний біль, розлад шлунку або утруднення дихання…».

Отже, що ви можете зробити для урегулювання емоційного стану, коли відчуваєте, що рівень стресу виходить з-під контролю?

 

1. Визначте тригери вашого стресу

Важливо подумати про те, що заставляє вас стресувати, наприклад, телефонні дзвінки клієнтам. Ви боїтеся відмови? Подумайте, яку пораду ви б дали своєму колезі у цій ситуації. Чи йому було б так складно як вам?

Визначення ймовірних причин стресу може допомогти вам передбачити проблеми і подумати про способи їх вирішення. Навіть якщо ви не можете уникнути цих ситуацій, підготуватись до них – це те, що допомагає мені.

 

2. Перетворіть великі завдання на керовані кроки

Іноді ваша робота може здатися нездоланною. Одна із проблем, яку часто озвучують учасники наших тренінгів по тайм-менеджменту. Відчуття перевантаженості обсягом роботи є швидким шляхом до стресу. Розбийте великі завдання на менші цілі або етапи. Це допоможе вам поступово зосередитись на поставленій задачі. Кожен крок, який ви завершите, дасть відчути маленьку перемогу та  допоможе вашому мозку спростити виконання складних та об’ємних завдань.

 

3. Практикуйте уважність на роботі

Бути уважним - це зосередитися на тому, що відбувається в даний момент. Дослідження показують, що в середньому до 45% нашого часу є втратами «розуму», тобто коли ми думаємо про щось, чого ми зараз не робимо. Можливість зосередитися на теперішньому моменті часто утруднена на робочому місці через наше робоче навантаження. Бути уважним не так вже й важко. Тут не потрібно особливих зусиль. Проблема полягає лише в тому, щоб постійно пам'ятати про це. Ідеальний спосіб виробити уважність передбачає, що ви весь час робите невелике зусилля для того, щоб бути більш уважним. Більше про техніки розвитку уважності ви можете дізнатись у книзі Чарльза Тарта «Практика уважності».

 

4. Фізичні навантаження та здорове харчування

Коли ваш душевний стан страждає, вам варто поглянути на ваше фізичне здоров’я. Здорово харчуватися, регулярно тренуватись та спати. Ці заходи можуть значно покращити ваше сприйняття стресових ситуацій і здатність справлятися зі стресовими ситуаціями на роботі.

Під час тренувань ми використовуємо гормони стресу, як джерело палива, тому це добрий спосіб зняти напругу.

 

5. Тримайтеся подалі від кави

Для мешканців Львова та любителів кави – це складно, але зменшити її кількість та збільшити контроль над випитими горнятками варто. Коли у вас є великий перелік  справ та обмежений час, ви намагаєтесь використати час сну, відповідно виникає спокуса збільшити кількість кофеїну. Але, виявляється, кава може все погіршити.

Кофеїн стимулює виробництво адреналіну, якщо ми не отримуємо фізичного навантаження, щоб використовувати адреналін, то у нашого організму виникає відчуття роботи на грані своїх можливостей. Цим ми тільки погіршуємо стрес.

Перейдіть на лимонний бальзам. Це надзвичайно корисно для заспокоєння збуджених нервів.

Але не забувайте пити воду. Адже перші початкові симптоми панічних атак - сухість у роті, прискорене серцебиття і хвилі занепокоєння.

 

6. І якщо вам потрібно вільний час ... візьміть його

У кожного з нас виникають складні життєві ситуації чи проблеми зі здоров’ям. Тільки ви можете знати коли саме вам потрібний час для вирішення цих проблем. Не бійтесь озвучити, адже краще дати працівнику відгул чи незаплановану відпустку, ніж мати неякісно зроблену роботу. 

 

Автор: Ірина Когут

Loading...

.