7 дієвих штучок у створенні команди зірки

Обкладинка книжки

Конкуренція на рентабельних ринках є надзвичайно високою і виграти конкурентну боротьбу здатен лише бізнес із найкращими спеціалістами. Тому кожен кинувся шукати найкращих, вкладати інвестиції у їх розвиток та задовольняти усі можливі та неможливі потреби. Внаслідок на багатьох ринках утворились асиметричні зарплатні вирви. Середній рівень зарплати в Україні не досягає 200 доларів, а в окремих видах діяльності значно перевищує 2000 доларів, насамперед це: ІТ галузь, фармацевтика, приватна медична практика, менеджмент агрохолдингів тощо. Однак, маючи кращих та задовольнивши усі їхні потреби, ці фірми невідворотно мають низку проблем: плинність кадрів, конфлікти, якість виконання проектів, низька продуктивність праці. Постає питання, що є причиною виникнення таких наслідків?

Діагностика та дослідження вказують на те, що спеціалісти цих фірм стали справжніми зірками із всіма елементами зіркової хвороби. Так - кваліфікація наявна, так - вони найкращі, так -  вміють виконати будь-яке замовлення та розв’язати найскладніше завдання. Однак, працівники часто перестають спілкуватися зі своїми колегами або ж дивляться на них зверхньо, нахабно і появляється мобінг та повна відсутність командної роботи. Психологи пропонують таке «лікування»: жорстке контролювання хворих, постановка важковинуваних завдань, ігнорування, накладання штрафів, ставлення в незручне становище. Однак, це ринкова економіка, друзі, і цей співробітник посаджений на таку антивирісну програму лікування зіркової хвороби миттєво перекинеться до конкурента, вибивши в нього ще надбавку до зарплатні.

Для подолання цього явища необхідно вжити таких 7 дієвих інструментів:

Почати правильно реалізовувати зміни. Зміни, які є зрозумілими, прозорими та з достатнім рівнем виклику для працівників, а найголовніше із залученням останніх до їх вироблення дадуть можливість сформувати фундамент для командотворення.

Виробити адекватну мотивацію персоналу. Не слід забувати, що працівник це не тільки сукупність потреб, але й емоціонально-ціннісна особистість. Відповідно, слід формувати такі цінності, які об’єднують колектив та асоціюють працівника із колективом, а яскраві емоції, здатні згладити усі негативи, при цьому, працівник має побачити свій вклад і майбутнє у команді.

Формувати лідерів та розвивати коучинг. Лідер компанії повинен бути готовим, що одного дня він усіх тягне, а іншого – штовхає колектив до дій, використовуючи при цьому весь свій авторитет та беручи відповідальність. Не слід забувати, що лідер – це не небожитель, а доступний для кожного без виключення працівника наставник та порадник.

Розуміти значення емоційного інтелекту – здатність розуміти свої емоції та емоції довколишніх та вибудовувати на цій основі стосунки – запорука успішності роботи не тільки команди, але й збереження власного психічного здоров’я.

Креативно мислити та вишуковувати нестандартні рішення – дає можливість сформувати конкурентні ідеї, оцінити власні рішення з різних позицій та проекцій.

Управляти власним часомгармонізує виконання власних завдань та корпоративних цілей підприємства без шкоди іншим площинам життя працівників – сім’я, спорт, друзі, хобі, відпочинок.

Впроваджувати інструменти стрес-менеджменту – дасть змогу виробити стресостійкість, розвинути та удосконалити поведінкові навики, техніку впевненої поведінки у різних ситуаціях

Що ми від цього отримаємо? Трансформацію команди зірок в команду зірку, здатну ефективно досягати як власні, так і корпоративні цілі.

Автор: Майкл Пей

Loading...

.