Слідкуйте за закупівлями!

Обкладинка книжки

19.02.2016 року набрав чинності Закон України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року за № 922-VIII. Цей Закон включає в себе низку концептуальних змін щодо здійснення публічних закупівель замовниками із обов’язковим використанням електронної системи закупівель.

Закон  вводиться в дію поетапно:

1 етап: з 01 квітня 2016 року 

- для центральних органів виконавчої влади,

- для замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання.

2 етап: з 01 серпня 2016 року

-для замовників, що здійснюю діяльність в окремих сферах господарювання.

Стаття 11 Закону містить вимоги до тендерного комітету та уповноваженої особи замовника. Зокрема, замовник особисто створює тендерний комітет чи визначає уповноважену особу з якою працює на підставі укладеного трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника.

Варто наголосити, що на відміну від Закону України  «Про здійснення державних закупівель» змінені процедури закупівлі, а саме:

- відкриті торги;

- конкурентний діалог;

- переговорна процедура закупівлі.

Електронна система закупівель є загальнодоступною та гарантує недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам та рівний доступ до інформації всім особам, обмін і збереження інформації та документів відбувається з гарантуванням непорушності даних про учасників, їх пропозицій під час проведення процедури закупівлі та  конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій.

Також у разі проведення електронної системи закупівель необхідно проаналізувати Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг», адже доступ до інформації в електронній системи закупівель та її передача здійснюється через мережу Інтернет.

І на останок тримаємо на контролі вартість закупівлі, а саме:

    Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг)

    дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;

      а до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг);

    дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість вищезазначену, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за зазначені вище вартості, замовник зобов’язаний оприлюднювати звіт про укладені договори в системі електронних закупівель.

Зверніть увагу, що процедура функціонування електронної системи закупівель, процедура проведення авторизації електронних майданчиків, умова підключення та випадки відключення електронних майданчиків від електронної системи закупівель, вимога до електронних майданчиків та відповідальність операторів авторизованих електронних майданчиків передбачаються у Постанові Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №166 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків».  

Електронна система, яка акредитує автоматизовані електронні майданчики www.prozorro.gov.ua допоможе здійснювати публічні закупівлі на умовах добросовісної конкуренції, максимальної економії, ефективності, об’єктивної, неупередженої оцінки тендерних пропозицій та прозорості на всіх стадіях закупівлі.

Зважаючи на активні реформи, бажаємо Вам приймати участь у державних тендерах, які вже варто розглядати як реальний етап розвитку бізнесу, і у майбутньому ставити за мету участь у державних закупівлях за кордоном! Хай щастить!

Автор: Олена Мамрега

 

 

Loading...

.